Kispesti AMI Fúvószenekara

Tel.: +36-30-2046-506  E-mail: fuvosegylet@gmail.com

A fúvószenekar története

Kispesti A.M.I. Fúvószenekar
Első szárnypróbálgatásunk 2001 tavaszán volt, amikor a kispesti Rendőrnapok Rendezvényén a zeneiskola fúvósegyütteseként léptünk fel. Fúvósegyüttesünknek nem kis szerepe volt abban, hogy a 2001/2002-es tanévben a Kispesti Zeneiskola tantervében a fúvószenekar, mint tantárgy megjelent. Együttesünk 2001-ben jött létre 8 lelkes, rézfúvós hangszeren játszó 9-10 éves diákkal Payr Henrik tanár úr kezdeményezésével. Payr tanár úr nemcsak karnagyként vezette a zenekart, de a kezdetekben tubát fújva saját maga is aktív részese volt. A következő évben zenekarunk fafúvósokkal gyarapodott, amely új lehetőségeket és kihívásokat jelentett számunkra repertoárunk színesítésére. Állandó fellépéseink követték egymást, elsősorban kerületi rendezvényeken.
A kerület általános iskoláinak karácsonyi, a zeneiskola tanévzáró ünnepségein, zeneiskolai koncerteken szerepeltünk, részt vettünk az Éneklő Ifjúság hangversenyein. A Magyar Hősök Emlékünnepe alkalmából rendezett Hősök Napja ünnepi műsoraiban, a Wekerlei Székelykapu Napok kulturális fesztiváljain is rendszeresen felléptünk. A Szent István Társulat könyvheti ünnepségein több alkalommal térzenét adtunk a Ferenciek terén. Tagjaink között kicsik és nagyok egyaránt vannak, a kisiskolásoktól kezdve a már felnőtt volt zeneiskolai tanulókig. Az évek során a zenekar repertoárja folyamatosan bővült és a zenekari tagok egyre könnyebben bírkóznak meg az újabb és újabb kihívásokkal. Zenekarunk munkáját a 2011-ben szülőkből alakult "Kispesti Fúvószenekari Egyesület" is segíti.
 Kispesti A.M.I. Fúvószenekar